Toki Kayaşehir’de Şehit Ailelerine Kurasız Ev

Son Güncelleme: 16 Kasım 2012 - 11:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Kayaşehir (Kayabaşı) 17. Bölge`de yapılacak olan 434 konut için noter huzurunda kura çekimi düzenlendi. Ataköy`deki Ahmet Cömert Spor Salonu`nda yapılan törende konuşan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, her aileyi ev sahibi yapmayı arzu ettiklerini söyledi.

Toki Kayaşehir'de Şehit Ailelerine Kurasız Ev

Kayabaşı`nda konut sahibi olmak için başvuran bin 568 aile bugün kura heyecanı yaşadı. 434 konut için hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Ataköy`deki Ahmet Cömert Spor Salonu`nda yapılan törende konuşan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, her aileyi ev sahibi yapmayı arzu ettiklerini söyledi.

Mortgage sisteminin Türkiye`de tam anlamıyla oturmadığını anlatan Bayraktar, “İngiltere, Amerika, Japonya gibi ülkelerde olduğu gibi ev almak isteyen herkesi, ev alabilecek konuma getirmeye çalışıyoruz. Bugün çekilişini yapacağımız konutlara yaklaşık bin 600 vatandaşımız müracaat etti. Bu sayının yalnızca üçte biri ev sahibi olabilecek. Bu bizi üzüyor. Biz istiyoruz ki herkes ev sahibi olabilsin. Şu an Türkiye`de 81 vilayet, 800 ilçe, bin 900 şantiyede çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul`da da 150 şantiyemiz var. Kayaşehir uygulaması Türkiye`de bugüne kadar yapılan bir etaptaki en büyük konut çalışmasıdır” diye konuştu.

Kayaşehir projesinin tamamının 60 bin konutu kapsadığını ve proje tamamlandığında burada yaklaşık 250 bin kişinin yaşayacağını anlatan Bayraktar, “Bu da İstanbul`daki 4 ilçeden daha büyük anlamına geliyor. Burada her kesimden vatandaşımız olacak. Sosyal donatılar bakımından son derece zengin olacak. Site aidatlarını minimize etmeye çalışıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Şu anda çekilişini yaptığımız konutlar 2012 Mart ayında teslim edilecek. Ancak biz teslim tarihini daha öne çekmeye çalışıyoruz. Devlet olarak bu konutları yapmak zorundayız. İstanbulluyu deprem riskinden korumak için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.


Toki Kayaşehir’de Şehit Ailelerine Kurasız Ev ile Benzer Yazılar:

16 Kasım 2012 Saat : 11:39

Toki Kayaşehir’de Şehit Ailelerine Kurasız Ev Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir