İşkur | Kayaşehir İstanbul

Girişimci engellilere İŞKUR’dan hibe desteği

Girişimci engellilere İŞKUR’dan hibe desteği

İŞKUR’dan yapılan yazılı açıklamada, en az yüzde 40 engelli raporuna  sahip, iş kuracağı alanda mesleki eğitim belgesi veya girişimcilik eğitim  sertifikası olan engellilere yönelik hibe desteğinin 2014 yılından itibaren  uygulandığı hatırlatıldı.

Açıklamada hibenin, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen  “İdari Para Cezaları Fonu”ndaki kaynaktan karşılandığı vurgulanarak, şunlar  kaydedildi:

“Yetkili Komisyon kendi işini kuracak engellilere 36 bin lira olan  hibe miktarını yükseltmek için 9 Ekim’de toplandı. Toplantıda, kendi işinin  patronu olmak isteyen engellilere verilecek hibenin 50 bin liraya çıkartılması  kararlaştırıldı. Bu kapsamda 2018 yılının 1. dönem projeleri için başvurular 11  Aralık’a kadar yapılabilecek. Vatandaşlar, başvuru rehberi ve formlara İŞKUR’un  internet sitesinden ulaşabilecek.”

25 Ekim 2017
bosluk

Polis alımı için süreç başlıyor!

Polis alımı için süreç başlıyor!

13 bin polis alımı başvurusunun ne zaman yapılacağı yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı, 13 bin Lisans ve Ön Lisans adaylarının değerlendirileceği duyuru, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapıldı. Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 21. Dönem için lisans mezunlarından 10.000 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13.000 polis alınacak. Peki, 13 bin polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

İLK ALIM 13 BİN KİŞİYİ KAPSAYACAK

Polis Akademisi Başkanlığı, 13 bin Lisans ve Ön Lisans adaylarının değerlendirileceği duyuru, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından şu şekilde gerçekleştirildi;

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 21. Dönem için lisans mezunlarından 10.000 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13.000 öğrenci adayı alınacaktır.

Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak olan online başvuru tarihleri ve adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede daha sonra açıklanacaktır.

TOPLAM 20 BİN POLİS ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

KHK’ya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında bir özel harekat başkanı, 3 özel harekat başkan yardımcısı, bin komiser muavini, 2 bin polis memuru olmak üzere toplam 3 bin 4 kadro oluşturuldu. Genel Müdürlüğün taşra teşkilatına ise 8 özel harekat müdürü, bin 500 komiser muavini, 20 bin polis memuru, 7 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere toplam 29 bin 8 kadro ihdas edildi. Böylece, Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 32 bin 12 kadro verildi.

ÖNLİSANS MEZUNU POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE ALINACAK

Toplam kontenjanın yüzde 20’sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınabilecek.

EMNİYET TEŞKİLAT KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Emniyet Teşkilat Kanunu’nda değişiklik Emniyet Teşkilat Kanunu’nda yer alan “Görev Unvanları” başlıklı sütuna, “Polis Akademisi Başkanı İbaresi”nden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Başkanı” ibaresi, “Polis Akademisi Başkan Yardımcısı” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Başkan Yardımcısı” ibaresi gelmesi ve “Havacılık Müdürü” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Müdürü” ibaresi eklendi.

7 Eylül 2017
bosluk

Kışla mücadele için personel alımı

Kışla mücadele için personel alımı

Başakşehir İstihdam ve Kariyer Merkezi (BİKAM), kış dönemi karla mücadele ekiplerine personel alım görüşmelerini gerçekleştirdi.

6 Kasım 2016
bosluk

Okul Bitmeden İş İmkanı Sağlanıyor

Okul Bitmeden İş İmkanı Sağlanıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsünde sürecek olan etkinliğe katılım sağlayan sektörün önde gelen firmaları stant kurdu.

26 Nisan 2016
bosluk

İŞKUR’dan 31 bin işçiye yurt dışı İş İmkanı

İŞKUR’dan 31 bin işçiye yurt dışı İş İmkanı

İŞKUR, tarafından geçen yıl 31 bin 796’sı erkek, 170’i kadın olmak üzere toplam 31 bin 966 kişiyi yurt dışına işçi olarak gönderildi.

18 Nisan 2016
bosluk

İŞKUR 10 bin kişiyi iş sahibi yapacak

Etiketler: ,,
İŞKUR 10 bin kişiyi iş sahibi yapacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İSKİF’ 2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarında bu yıl en az 10 bin kişiyi iş sahibi yapmayı hedefliyor.

6 Nisan 2016
bosluk

Siber güvenlik uzmanı aranıyor

Siber güvenlik uzmanı aranıyor

HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yücel Bağrıaçık, “Eylül ayı içinde inşallah kendi bulut çözümümüzü kullanıma açacağız. İsmini daha belirlemedik. Onu servise vereceğiz” dedi

29 Mart 2016
bosluk

Başakşehir SYDV’na Personel Alınacak

Başakşehir SYDV’na Personel Alınacak

SYDV İstanbul Başakşehir sosyal yardım ve incele görevlisi alımında bulunacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İstanbul Başakşehir SYDV personel istihdam edeceğini duyurdu.

13 Kasım 2015
bosluk

Başakşehir Belediyesi’nden engellilere İş İmkanı

Başakşehir Belediyesi’nden engellilere İş İmkanı

Başakşehir Belediyesi firmalarla engelli vatandaşları buluşturarak ihtiyaç sahiplerine toplu iş görüşmesi ve istihdam imkanı sunuyor.

9 Kasım 2015
bosluk

işkur başakşehir şubesi

işkur başakşehir şubesi

İşkur başakşehir şubesi nerede? işkur başakşehir şubesi telefonu, işkur başakşehir şubesi adresi

10 Eylül 2015
bosluk

Başakşehir Belediyesi’ne İŞKUR’dan plaket

Başakşehir Belediyesi’ne İŞKUR’dan plaket

Başakşehir İŞKUR İlçe Müdürlüğü, Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı meslek edindirme kursları, genel saha çalışmaları, iş verenle iş arayanı buluşturması ve İŞKUR ile birlikte kurmuş olduğu işbirliğiyle katkılarından dolayı plaket takdim etti.

13 Aralık 2014
bosluk

İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı sona erdi

İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı sona erdi

4. İSKİF (İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı) sona erdi.

11 Kasım 2014
bosluk

Başakşehir Belediyesi İSKİF’te

Başakşehir Belediyesi İSKİF’te

Başakşehir Belediyesi’ “Başakşehir Belediyesi İşkur Hizmet Noktası” standıyla 4. İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda (İSKİF) yer aldı.

9 Kasım 2014
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-