İstinye – Çubuklu Arabalı Vapur deneme seferleri başlıyor

İstinye – Çubuklu Arabalı Vapur deneme seferleri başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indirecek İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alıyor. Hattın deneme seferleri 21 Mart Salı gününden itibaren başlıyor.

22 Mart 2017
bosluk

Kirazlı-Olimpiyat metro seferi talebi

Kirazlı-Olimpiyat metro seferi talebi

Sizden Gelenler bölümünde Necmettin K. takipçimiz Kirazlı ile Olimpiyat metrosu arasında bir  sefer koyulması konusunda kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

29 Eylül 2016
bosluk

İDO’nun Tuzla-Yalova seferleri başladı

İDO’nun Tuzla-Yalova seferleri başladı

İstanbul Deniz Otobüsleri  Tuzla-Yalova deniz otobüsü seferlerine başladı.

7 Mart 2016
bosluk

İETT ring hatları 5 Kuruş Olacak

İETT ring hatları 5 Kuruş Olacak

Yeni hizmete giren besleme hatları kapsamında, metrodan İETT ring hatlarına ve İETT ring hatlarından metroya aktarma ücretinin sadece 5 kuruş olacağı bildirildi.

2 Aralık 2013
bosluk

Başakşehir Metro’ya ring seferleri başladı

Başakşehir Metro’ya ring seferleri başladı

İETT Genel Müdürlüğü’nün durak çalışması ve alt yapı planlamaları nedeniyle kademeli olarak başlatılan ring seferleriyle vatandaşların Metro’ya ulaşım problemini tamamen ortadan kaldırmış olacak.

Metro’ya ulaşım artık daha kolay

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın girişimleri ve İETT Genel Müdürlüğü’nün yoğun çalışmalarıyla hayata geçirilen Metro’ya ring seferleri projeyle ilçenin ulaşım probleminin çözümünde önemli bir adım atılmıştı.

İETT Genel Müdürlüğü’nün durak çalışması ve alt yapı planlamaları nedeniyle eksik kalan İETT hatları da seferlere başladı. Türkiye’nin ve İstanbul’un en uzun şehir içi raylı sistem hatlarından biri olan ve 21.7 kilometre uzunluğundaki Metro hattında vatandaşların istasyonlara ulaşımını kolaylaştıran ring seferleri, ilçenin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde planlandı.

Vatandaşın Metro’ya ulaşımında büyük kolaylık sağlayan İETT ring hatları ise şu şekilde;

KAYABAŞI KİPTAŞ-OLİMPİYATKÖY METRO hattında gidiş güzergâhında 12, dönüş güzergâhında 12 durak bulunuyor. MK11 numaralı, normal hattın gidiş dönüş sefer süresi ise 50 dakika.

GÜVERCİNTEPE-OLİMPİYATKÖY METRO hattında gidiş güzergâhında 8, dönüş güzergâhında 8 durak bulunuyor. MK12 numaralı, normal hattın gidiş dönüş sefer süresi ise 40 dakika.

ŞAHİNTEPE – OLİMPİYATKÖY METRO hattında gidiş güzergâhında 20, dönüş güzergâhında 20 durak bulunuyor. MK13 numaralı, normal hattın gidiş dönüş sefer süresi ise 50 dakika.

BİZİMEVLER – ISPARTAKULE – OLİMPİYATKÖY METRO hattında gidiş güzergâhında 15, dönüş güzergâhında 13 durak bulunuyor. MK14 numaralı, normal hattın gidiş dönüş sefer süresi ise 60 dakika.

BOĞAZKÖY-BAHÇEŞEHİR-OLİMPİYATKÖY METRO hattında gidiş güzergâhında 33, dönüş güzergâhında 33 durak bulunuyor. MK15 numaralı, normal hattın gidiş dönüş sefer süresi ise 120 dakika.

METROKENT-BAŞAKŞEHİR 4. ve 5.ETAPLAR-METROKENT (6,75 km) hattının İlk ve son durağı Başakşehir Metrokent. Gidiş-dönüş: BaşakşehirMetrokent-Yeşilvadi-Başakşehir 4. Etap-Başakpazar-Başakşehir, Polis Merkezi-Başakşehir Metrokent. MK21numaralı hattın gidiş dönüş sefer süresi 25 dakika. Hat güzergahında 25 durak bulunuyor.

Kanuni Sultan Süleyman HST-HALKALI-ZİYA GÖKALP METRO (11,5km) hattının ilk durağı K.S.S Hastanesi, son durağı Ziya Gökalp Metro. Gidiş-dönüş: K.S.S Hastanesi-Nükleer Araştırma Merkezi-Konutbirlik Köprüsü-Halkalı Meydan-Atatürk Mahallesi-Keresteciler Sitesi-Ziya Gökalp Metro. MK31 numaralı hattın gidiş yönünde 20, dönüş yönünde ise 22 durak bulunuyor. Hattın gidiş-dönüş sefer süresi 60 dakika.

ARNAVUTKÖY-FENERTEPE-METROKENT ( 18 km) hattının ilk durağı Arnavutköy Merkez, son durağı Başakşehir Metrokent. Gidiş-dönüş: Arnavutköy Merkez-Boğazköy Yolu-Kayabaşı Yolu-Fenertepe-17. Bölge-Olimpiyat Bulvarı-Başakşehir Metrokent. MK22 numaralı hattın gidiş yönünde 27, dönüş yönünde ise 28 durak bulunuyor. Hattın gidiş-dönüş sefer süresi 100 dakika.

Ring seferlerinin ayrıntıları İETT resmi web sitesinde

Vatandaşlar, Metro ring hatları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İETT’nin resmi web sitesi olan http://www.iett.gov.tr/tr üzerinden alabiliyorlar. Site içersinde yer alan ‘Hat Arama’ bölümüne kullanmak istedikleri hattın numarasını yazdıklarında seferin saatleri, detaylarını görebiliyorlar. Yine aynı bölüm üzerinden hattın güzergahını harita üzerinden de görme şansları bulunuyor.

29 Kasım 2013
bosluk

Başakşehir Metrosu’na ring seferleri başladı!

Başakşehir Metrosu’na ring seferleri başladı!

Kısa süre önce açılışı yapılan Otogar-Bağcılar- Başakşehir-Olimpiyatköy Metro Hattı’na Başakşehir’in farklı bölgelerinden ring seferleri başladı.

11 Eylül 2013
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 732
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar