gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

TOKİ’den ‘3 yıllık Toki projesi yeni diye sunuldu’ haberine ilişkin açıklama

29 Mayıs 2024 - 16:22

TOKİ’den ‘3 yıllık Toki projesi yeni diye sunuldu’ haberine ilişkin açıklama

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 07-08.12.2022 tarihlerinde yayınlanan ‘3 Yıllık TOKİ Projesi Yeni Diye Sunuldu’ başlıklı haberi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Son Güncelleme :

12 Aralık 2022 - 8:09

TOKİ’den ‘3 yıllık Toki projesi yeni diye sunuldu’ haberine ilişkin açıklama

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 07-08.12.2022 tarihlerinde yayınlanan ‘3 Yıllık Toki Projesi Yeni Diye Sunuldu’ başlıklı haberi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Haberde ‘Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kocadere Mahallesi’ndeki 534 bin metrekarelik 195 numaralı parsel için üç yıl önce 450 konut projesinin açıklandığı ve ilk Evim projesinde 500 bin konut projesine dahil edildiği’ yönünde asılsız iddialar bulunmaktadır” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Haberde ‘Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kocadere Mahallesi’ndeki 534 bin metrekarelik 195 numaralı parsel için üç yıl önce 450 konut projesinin açıklandığı ve ilk Evim projesinde 500 bin konut projesine dahil edildiği’ yönünde asılsız iddialar bulunmaktadır. İlgili habere konu olan alanda aşağıda detayı verilen, 2020 yılında açıklanan 100 Bin Yeni Sosyal Konut Kampanyasında kapsamında yer alan projelerimiz bulunmaktadır.

“İdaremizce 100 Bin Konut Kampanyası kapsamında; Denizli’nin Pamukkale ilçesi, Kocadere ve Yeniköy mevkiinde 2 proje planlanmış ve talep toplanmıştır. Kocadere mevkiinde yer alan 439 adet konutluk projenin ihalesi 18.08.2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Ancak söz konusu iş 5546 sayılı kanun kapsamında tasfiye edilmiş olup 05.01.2023 tarihinde ikmal ihalesi gerçekleştirilecektir.

“Yeniköy mevkiinde yer alan proje için yapımı düşünülen alanda planlama çalışmaları yürütülürken söz konusu alanın Tabiat Varlıkları açısından Özel Çevre Koruma alanı Hassas Koruma Zonu içerisinde kalmasından dolayı alternatif alan çalışmaları yürütülerek Kocadere mevkiinde yeni alan belirlenmiştir. Bu kapsamda 497 ve 393 konut olmak üzere 2 etapta toplam 890 konutluk proje çalışmaları tamamlanmış olup ihale işlemleri başlatılmıştır. 497 konuta ait projenin ihalesi 12.01.2023 tarihinde, 393 Konuta ait projenin ihalesi ise 13.01.2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.

“GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

“Haberde aynı projenin farklı kampanya dönemlerinde kullanıldığına dair bilgi gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu alanda, yukarıda gecikme sebepleri ile açıklanmış olan, 100 Bin Konut Kampanyasında hak sahipleri belirlenen bin 329 konut inşası yapılacaktır. 250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Denizli Merkez (Merkezefendi, Pamukkale) için 650 konut için talep toplanmıştır. Merkezefendi Mevkiinde talep toplanan 300 konutluk projemiz, İdaremizce Denizli ili Merkezefendi İlçesi Göveçlik Mahallesi’nde onaylı imar planlarında Toplu Konut Alanı kullanımında bulunan 355 ada 1 parselde planlanmakta olup, Pamukkale ilçesinde planlanan 350 konut için ilgili Belediyelerin önerileri doğrultusunda Kale ve Gölemezli Mahallelerinde yer alan İdaremiz ve Hazine mülkiyetindeki taşınmazlar üzerinde planlama çalışmalarına esas değerlendirmeler yapılmaktadır.

“BU ÇABALAR KAMUOYU TARAFINDAN KABUL GÖRMEMEKTEDİR”

“Söz konusu durum böyleyken gerçekdışı, yalan ve yanlış bilgilere dayalı yapılan bu haberin yayınlanmasının maksadı idaremizi karalamak ve kamuoyundaki olumlu algısını zedelemeye çalışmaktır. Bu yöndeki kasıtlı olarak gerçeğe aykırı haberler ile çeşitli olumsuz açıklamalarda bulunmak suretiyle İdaremizin gerçekleştireceği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi çalışmaları kamuoyu önünde itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Ancak bu çabalar kamuoyu tarafından kabul görmemektedir.

“Bugüne kadar vatandaşlarımızın teveccühü ile nasıl 5 milyonu aşkın vatandaşımızı ev sahibi yaptıysak aynı azim ve gayretle tüm engelleme ve karalamalara rağmen yeni konutları da tamamlayarak vatandaşlarımıza olan taahhüdümüzü yerine getireceğiz. Süreç bu durumdayken Pamukkale Meclis Üyesi tarafından yapılan açıklamayla kamuoyunun gerçek dışı bilgilerle yanlış düşüncelere sevk edilmesinin doğru olmadığı, spekülatif amaçlı ve idaremizi yıpratmayı hedeflediği aşikardır.” 3 yıllık Toki projesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.