Uyum Projesi BAKMER’de gerçekleşti

Son Güncelleme: 11 Ekim 2017 - 2:44 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Suriyeli mültecilerin sosyal ve kültürel uyumu projesi kapsamında gerçekleşen etkinliklerin ikincisi BAKMER de gerçekleşti.

Uyum Projesi BAKMER'de gerçekleşti

Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliğiyle gerçekleşen entegrasyon projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte Suriyeli ve Başakşehirli kadınlar bir araya geldi. Kaynaşma ve sohbetle başlayan etkinlikte el sanatları üzerine küçük çalışmalar yapıldı. Barış, kardeşlik ve güven kavramlarının ön planda tutulduğu etkinlikte herkes kendi kültürüne dair bilgiler paylaşarak el sanatlarını tanıttı.

Proje başlarken her iki tarafında biraz çekimser davrandığını belirten WALD Akademi Direktörü Hülya Alper, “Kültür ve sanatla başlayarak iki ülkenin insanlarını güven ve huzur ortamında kaynaştırmak asıl amacımız. Kadınlarımız ve çocuklarımız için projeler gerçekleştiriyoruz. Başakşehir Belediyesi’nin desteğiyle de BAKMER de Başakşehirli kadınlarımız ile buluştuk. Herkes çok sıcakkanlı ve paylaşıma açık insanlar. İstanbul’da 6 ilçe belediyesinde de aynı şekilde projemizi yürütüyoruz. Proje kapsamında kültür gezileri düzenleyeceğiz, kültürel yemek günleri yapacağız, çocuklarımız için turnuvalar ve kamplar düzenleyeceğiz” diye konuştu.
Toplumsal barışı hedefleyen bir projenin parçası olarak projeye katkıda bulunan Havva Demirbağ, “ BAKMER bizim evimiz gibi. Her faaliyetini kaçırmadan takip etmeye çalışıyorum. Suriyeli kardeşlerimizle de böyle bir proje başladığını duyunca bende içerisinde yer almak istedim. Dillerini, kültürlerini öğrenmek istiyorum. Artık birlikte yaşıyoruz ve onlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorum” dedi.

Sevda Dağlıoğlu, “ Duyunca beni meraklandıran bir projeydi ve içine girdikçe daha da hoşuma gitmeye başladı. İnsanlarla kaynaştıkça desteğe ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu görüyorum. Maddi manevi elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.


Uyum Projesi BAKMER’de gerçekleşti ile Benzer Yazılar:

11 Ekim 2017 Saat : 2:44

Uyum Projesi BAKMER’de gerçekleşti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir