Yeni Site Yönetimi Ümit Verdi

Son Güncelleme: 5 Aralık 2015 - 10:03 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir 4. Etap 3. Bölge’de seçimle iş başına gelen yeni yönetim, sitede hizmet açığını kapatmak için çalışmalara büyük hız verdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Akça, göreve başladıklarında sorunlu bir sistemi devraldıklarını hatırlatarak, “Atama usulü ile göreve gelen eski yönetim toplanılan aidatlara rağmen hiçbir yatırım yapmamış ve mevcut durumu da koruyamamış maalesef. Site sakinlerimizin bize verecekleri destek ve süre ile inşallah bu sorunların üstesinden geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yeni Site Yönetimi Ümit Verdi

Atama usulü ile görevlendirilen eski yönetimin görevinin sonlanmasıyla Ağustos ayında seçimle iş başı yapan 4.Etap 3. Bölge yönetim ekibi çalışmalarına devam ediyor. Bin 466 konut ve 120 villadan oluşan sitede hizmet açığını kapatmak için çalışmalara büyük hız verildi. Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Akça, göreve başladıklarında sorunlu bir sistemi devraldıklarını hatırlatarak, “Atama usulü ile göreve gelen eski yönetim toplanılan aidatlara rağmen hiçbir yatırım yapmamış ve mevcut durumu da koruyamamış maalesef. Biz işimizin çok zor olduğunun farkındayız. Ancak site sakinlerimizin bize verecekleri destek ve süre ile inşallah bu sorunların üstesinden geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

OTOPARK DÜZENİ SAĞLANIYOR, ÇATILAR ONARILIYOR

Göreve geldikleri günden bu yana mevcut bütçe ile yaptıkları faaliyetleri sıralayan Şerafettin Akça şöyle konuştu: “Site içerisinde otopark düzenini sağlamak için park çizgilerini yenilemeye, blok çatılarındaki eksiklerin giderilmesi ve kırık kiremitlerin tespit edilerek değiştirmeye başladık. Bloklardaki yangın tüpleri, yangın dolap ve hortumlarının bakımlarını yapmaya ve boş olan yangın tüpleri dolduruluyor. Her blok içinin yangın merdivenleri de dâhil olmak üzere yukarıdan aşağıya doğru yıkama işlemi devam etmekte. Tüm site içi yeşil alanlar temizlendi, ağaçlar budandı ve dipleri çapalandı.”

4 YILDIR AİDAT ÖDEMEYEN KOMŞLARIMIZDAN TAHSİLÂTLAR YAPILIYOR

Akça, “Yönetime geldiğimiz gün itibariyle sitemize ait araç-gereç malzemesinin olmadığını tornavidadan penseye kadar tek bir aletin devredilmediğini sadece bozuk işe yaramayan çim makineleri bırakıldığını gördük. Gelir gelmez firmalardan alınan tekliflerle bu eksikliği gidererek tüm zorunlu ihtiyaçlarımızı sitemize kazandırmış olduk. Çim makinelerini tamir ettirerek çalışır hale getirdik. Ayrıca 2 adet çim biçme makinesi alımı gerçekleştirdik. Mevcut ihtiyaçlarımız gerekli araştırmalar yapılarak alındı. Çalışan personelin kış kıyafeti için gerekli araştırma yapıldı ve siparişler verildi, kısa zamanda personelimize dağıtacağız. Geçmişten bu güne 14 yıldır aidat ödemesi alınamayan komşularımızdan tahsilâtlar ivedilikle yapılmaya başlandı.”

TÜM BLOKLARA DİAFON TAKILACAK

Özellikle villa bölümünde art arda yaşanan hırsızlık olaylarının var olan güvenlik zafiyetinden kaynaklandığını belirten Şerafettin Akça, “ 2016 yılı için güvenliği önceliyoruz. Çeşitli tel ve çit firmalarından teklifler aldık. Bu teklifleri değerlendirerek bize bütçe olarak uygun bir çit firmasıyla anlaştık. Önümüzdeki hafta içerisinde dosyalar halinde site sakinlerinin onayına sunacağız. Onay alırsa sitenin etrafını tellerle çevirerek güvenlik sorununu çözeceğiz. Sitemizi uzun süreli kayıt yapabilen araç giriş çıkışlarını kontrol edebileceğimiz kamera sistemi ile donatacağız ve bir merkezden bunun takip edilmesini sağlayacağız. Tüm bloklara diafon takılacak. Binalarımızın kat aralarında şarj cihazlarını devreye sokarak aydınlatmanın sürekliliğini sağlayacağız.” diye konuştu.

PARALAR TOPLANMIŞ, ASANSÖRLER İN EKSİKLERİ GİDERİLMEMİŞ

Akça, sitenin en büyük sorunlarından birisinin de asansör problemi olduğunun altını çizerek, “Bizden önceki yönetim asansörlere revizyon yaptıracaklarına dair site sakinlerimizden para toplamış, ancak yaptırdığımız incelemelere göre herhangi bir işlem yapılmamış. Bizde bunun üzerine eksiklerinin giderilmesi, ruhsatlanması ve TSE’den yeşil etiket alınması için ilgili kurumlar hakkında dava açtık ve bilirkişi istedik. Küçükçekmece Sulh Ceza Mahkemesi müracaatımızı dikkate alarak sitemize bir bilirkişi atamıştır. Çalışmalarımız devam etmekte, en kısa zamanda çıkacak olan raporları sakinlerimizle paylaşacağız. Sonrasında ise hızlı bir şekilde asansörlerimizle ilgili yapılması gereken ne var yapmaya başlayacağız.”

SİTEMİZ ÇİTLERLE ÇEVRİLECEK

2015-2016 yılı içinde bir kereye mahsus olarak ek bütçeyle yapacakları işleri de anlatan Şerafettin Akça, “Sitemizin etrafını çitlerle kapatarak daha güvenli bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda gerekli araştırmaları yapıyor, şirketlerden teklifler alıyoruz. İnşaallah bizimle paylaşılan teklifleri sakinlerimizle de paylaşacağız. Tüm otoparklara bariyer sistemi koyarak, artık sitemize gerek otomobil ile gerek yaya olarak kartlı sistemle giriş çıkış yapılmaya başlanacak.

KÖHNE ANTENLERDEN KURTULACAĞIZ

Geçmiş dönemde çok yüksek meblağlar ödenen ve şu anda çalışmaz durumda olduğu halde halen para ödenen antenlerden kurtuluyoruz. Çatılardaki anten kirliliğine son veriyoruz. Gerekli araştırma ve incelemeler yapıldı teklifler alındı her bloğun anteni kendine mahsus olacak şekilde montajlarına başlanılacak. Böylece daha kaliteli, çok kanallı yayın izleme imkânı sağlamış olacağız.”

2016’DA AİDATLARA ZAM YOK

Site sakinlerine 2016 yılında aidatlara zam yapmayacakları müjdesini veren Şerafettin Akça, site güvenliği içinde önemli adımlar atacaklarını vurgulayarak, ““Sitemizin otomobil ve yaya tüm giriş çıkışları uzun süre kaydedebilecek şekilde kamera sistemiyle donatılacak ve bir merkezden sürekli takip edilecek şekilde düzenlenecek. Olası hırsızlıklara karşı ise 2016 yılı başından itibaren her hangi bir ek ücret alınmadan sigorta yaptırılacak.” diye konuştu.

TAZİYE EVİ, KÜTÜPHANE… ÇOK AMAÇLI MEKÂNLAR…

Akça, şunları söyledi: “Komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi ve daha yukarıya taşınması için çok amaçlı kullanabileceğimiz bir mekânlar oluşturacağız. Bu mekân aynı zaman da komşularımızdan birinin cenazesi olduğunda taziye evi olarak kullanacağı gibi diğer zamanlarda da kütüphane olarak, haftanın belli günlerinde hanımların sosyal faaliyet yapacağı okuma yazma ve Kur’an öğreneceği bir mekân haline getirilecektir. Bu mekânı mümkün ise KİPTAŞ’a yaptırılacak.”

SULAMA İÇİN ÜCRET ALINMAYACAK

Aktaş, yaptıkları araştırmada geçmiş dönemde çok yüksek fiyatlarla sulama işleminin gerçekleştiğini tespit ettiklerini kaydederek, “Ekonomik şartlar uyarsa bir kuyu açtırmayı eğer uymazsa dışarıdan bir tankerle anlaşarak geçmiş dönemdeki yönetimin vermiş olduğu fiyatın üçte birine sulama işlemini yapmayı amaçlıyoruz. Ayrıca sakinlerimizden sulama ücreti tahsil etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu. haber212


Yeni Site Yönetimi Ümit Verdi ile Benzer Yazılar:

5 Aralık 2015 Saat : 10:03

Yeni Site Yönetimi Ümit Verdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir