gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

3 Köprü yolu Başakşehir bağlantı yolu imar planı askıda

17 Mayıs 2024 - 18:00

3 Köprü yolu Başakşehir bağlantı yolu imar planı askıda

3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Başakşehir ilçesinde yapımı hızla devam eden İstoç Bağlantı yolu projesi için yeni imar planları askıya çıktı. 3.Köprü Başakşehir bağlantı yolu

Son Güncelleme :

28 Mart 2016 - 20:38

3 Köprü yolu Başakşehir bağlantı yolu imar planı askıda

3 köprü yolu ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Başakşehir ilçesinde yapımı hızla devam eden İstoç Bağlantı yolu projesi için yeni imar planları askıya çıktı. 3.Köprü Başakşehir bağlantı yolu

İstanbul Başakşehir bölgesinde Kuzey Marmara Otoyolu Projesine Yönelik Hazırlanan 1/5000 ölçekli Başakşehir İlçesi-İstoç Bağlantısına Yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı 30 gün boyunca askıya çıkarıldı.

3 Köprü yolu

Türkiye’de son dönemde gerçekleştirilen en önemli projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolu’nda önemli gelişmeler yaşanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapım ve projelendirme çalışmaları devam etmekte olan Kuzey Marmara Otoyolu ve otoyola erişimi sağlayacak olan bağlantı yollarının bir kısmı Başakşehir Belediyesi sınırları içinden geçiyor.

3 Köprü yolu

3 Köprü yolu Başakşehir bağlantı yolu imar planı askıda

Söz konusu otoyolun Başakşehir ilçesinde yapımı hızla devam eden İstoç bağlantı yolu projesi için düzenlenen imar planları askıya çıktı.  30 gün süre içinde herhangi bir itirazla karşılaşılmazsa plan askıdan inecek. Ve çalışmalar tüm hızıyla devam edecek. 3. köprü ile birlikte 4,5 milyar TL’ye tamamlanacak proje alan büyüklüğü 421 kilometreden meydana geliyor.  Yap-İşlet-Devret modeli ile hayata geçirilen proje, Odayeri Paşaköy arası ve bağlantı yollarını ile 3. köprüyü kapsıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sitesinde 25 Mart tarihinde askı süreci başlayan yeni imar planına ilişkin askı tutanağı 25 Nisan 2016 tarihine kadar 30 gün boyunca askıda kalacağı bildirildi.

Bakanlık’ta askıya çıkarılan planlara ilişkin bilgide şu ifadelere yer verildi;

 

İSTANBUL VALİLİĞİ

İL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızın 14.03.2016 tarih ve 4039 sayılı yazısı ekinde iletilen, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Bakanlığımızca onaylanan ve kesinleştirilen 1/5000 ölçekli Başakşehir İlçesi-İstoç Bağlantısı Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerine ilişkin İstoç-OSB kavşağı kavşak bağlantı yolunun güney-doğu yönünde kaydırılmasına yönelik olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan plan değişikliği teklifleri 644 sayılı KHK, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 9. maddesi uyarınca NİPD-17849,2 ve UİPD-17854,2 plan işlem numarası alarak Bakanlığımız tarafından 14.03.2016 tarihinde onaylanmıştır.

Söz konusu plan, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8/b maddesi gereğince 25.03.2016 23.04.2016 (30 gün) tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ile internet sitesinde askıya çıkarılmıştır.

 

https://www.csb.gov.tr/iller/istanbul/index.php?Sayfa=duyurudetay&Id=89053

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.