gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması Başakşehir'de Yayılıyor - Kayaşehir İstanbul

18 Temmuz 2024 - 04:59

Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması Başakşehir’de Yayılıyor

Başakşehir için yurt dışındaki örnekleri incelenerek yerli bir sistemle geliştirilen ‘Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması’ ilçe genelinde yaygınlaştırılarak devam ediyor.

Son Güncelleme :

06 Mart 2017 - 17:42

Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması Başakşehir’de Yayılıyor

Başakşehir için yurt dışındaki örnekleri incelenerek yerli bir sistemle geliştirilen ‘Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması’ ilçe genelinde yaygınlaştırılarak devam ediyor.

İlçe genelindeki sitelere belirli bir program dahilinde yerleştirilen sistemle çöp ve atıklar yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçerken görsel kirliliği de tamamen ortadan kaldırıyor. Hacimlerinin büyüklüğü nedeniyle daha az yer kaplayan konteynırlar el değmeden hızlı boşaltılmaları ve sessizliği ile de site sakinlerini memnun edecek.

Akıllı Yeraltı Konteyner

Başakşehir 4 ve 5. Etaplarda başlayan yer üstü konteynır yerleştirmeleri Fenertepe 18. Bölgede, Göçmen Konutları, Deprem Konutları, Kiptaş Kayabaşı konutlarına yerleştiriliyor. Bu ay itibari ile yerleştirilme işlemleri tamamlanan konteynırlar deneme sürecinin ardından yer altına alınacak. Akıllı Yeraltı Konteynır

İlçe genelinde mevcut 424 olan akıllı yer altı çöp konteynırların, yeraltının uygun olmadığı yerler mevcut 176 adet yandan yüklemeli yerüstü çöp konteynırı sayısı projesi tamamlandıktan sonra yeraltında 624 adede, Yerüstü adedi ise 376 adet olup, toplamda 1000 adet yandan yüklemeli, sesiz hızlı, ve hijyen toplama sistemine ulaşılacaktır.

Akıllı konteyner

Akıllı Yeraltı Konteynır Uygulaması Başakşehir’de Yayılıyor

Vadi Park Evleri İşletme Müdürü Arzu Göral, yer altı çöp konteynır sisteminin getireceği kolaylıkları şöyle anlattı, “Proje görüntü bakımından şık ve güzel. Çevre kirliliği yaratmıyor. Vatandaşlarımıza konu ile ilgili duyurularımızı sms yoluyla, afişlerimiz aracılığıyla, birebir blok temsilcilerimize anlatarak yapıyoruz. Bu sistem ile otoparkımızı da artırdı. Bir ada bazında cadde üzerinde iki blok arasında çöp konteynırlarımız vardı. Şimdi bu sitemle 3 blokta 1 konteynır olduğu için araç park yerimiz arttı. Böylelikle daha sık ve derli toplu bir sistem oldu.”

Başakşehir 5. Etap İşletme Müdürü Mehmet Akif Demirpolat ise, “Başakşehir Belediyemiz ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bana göre muhteşem bir sistem. Sitemizde her blok önünde yer alan iki şey küçük konteynırlarımız vardı. Bunlar görüntü kirliliği oluşturuyordu. Bu sitemle bunların tamamı yer altına alınmış olacak. Bu aşamada yöneticiler olarak geri dönüşüm ve evsel atıklarla ilgili çalışmaları ve son çalışma da en güzeli olacak. Yanlış parklanma konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

‘Site yönetimlerimizle birlikte çalışıyoruz’

Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç proje ilgili şu bilgileri paylaştı, “Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’ın 4. ve 5. Etap sakinlerine akıllı yer altı çöp konteynır sözü vardı. Şimdi Başkanımızın sözünü yerine getirmiş oluyoruz. Bu bölgelerin ikinci aşamada yapılıyor olmasının sebebi buranın araç yoğunluğunun fazla olması ve alt yapısının tam manasıyla bu konteynırlar için uygun olup olmadığının sağlıklı olarak bilinememesidir. Toki Kayaşehir Konut Fiyatları Çok Yüksek

Kayaşehir bölgesi yeni bir yerleşim olması ve alt yapısının biliniyor olmasından dolayı sistemi ilk olarak bu bölgelerden başlattık. Şu anda mevcut yer altında 424 tane konteynırımız var. 2017 yılı sonuna kadar Toplamında 624 tane Yer altı konteynırımız olacak. Yerüstü mevcut sayımız 176 iken 2017 yılı sonu itibari ile 376 ya ulaşacak. Mart sonuna kadar yer üstüne yerleştirdiğimiz konteynırlarımızı doluluk oranlarını, araç giriş trafiği gibi konuları analiz edeceğiz.

Bunlar netleştikten sonra yer üstündeki konteynırlarımızdan uygun olanları yer altına alacağız. Bu çalışmaya başlamadan önce site yönetimlerimizle görüşüyoruz, vatandaşlarımızın görüşlerini alıyoruz. Araç güzergâhlarımızı belirleyerek çalışmaya başlıyoruz.” Akıllı Yeraltı Konteynır

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.