gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Akparti İstanbul Projeleri Neler? - Kayaşehir İstanbul

20 Mayıs 2024 - 23:00

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İstanbul projelerini anlattı.

Son Güncelleme :

19 Şubat 2013 - 15:56

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Akparti İstanbul Projeleri? AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İstanbul projelerini anlattı.

Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde, İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 2014 yılı Mart ayında yapılacak Mahalli Seçimlere 13 ay kaldığını belirtti.

Hayata geçirmeyi planladıkları projeler olduğunu hatırlatan Erdoğan, ”Yaslı Ada”nın demokrasi ve özgürlükler adası olacağını, bu projeyle ilgili yasal çalışmaları hazırladıklarını, inşaatına başlayacaklarını söyledi.

Bu projeyi seçimlere yetiştirmenin gayreti içinde olduklarını anlatan Erdoğan, ”Yaslı Ada”da farklı bir proje, Sivri Ada’da farklı bir proje uygulamak suretiyle orada farklı bütünlüğü ortaya koyacaklarını vurguladı.

”Seçim çalışmamız 2011 Haziran’da başladı”

AK Parti olarak seçim çalışmalarını, bir seçimin bittiği, sandıkların kapandığı andan itibaren başlattıklarını ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bugün seçim çalışmasını başlatmıyoruz. Seçim çalışmamız, 2011 Haziran’da başladı. Seçim bitti ardından 2014 Mart’ının çalışmaları başladı. Bütün hazırlıklarımız buna yönelik. Şimdi yol haritasının son demlerindeyiz.

Biz, diğer partiler gibi seçime bir ay, iki ay kala sahaya çıkanlardan değiliz. Bu sandıklar kapanıyor, yeni seçim için hazırlıklar başlıyor. Biz, millet önünde muhasebesini sadece seçimden seçime yapan değil, her an, her dem millete hesap veren, millet önünde kendisini hesaba çeken bir partiyiz. Bu kadro gece başını yastığa koyarken; ‘Bugün milletim için ne yaptım-‘ diyen bir kadrodur.”

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Akparti İstanbul Projeleri

Mahalli seçimlere 13 ay kala özellikle İstanbul’da çalışmalara artık daha da hız kazandırılmasını partililerden rica eden Erdoğan, şunları kaydetti:

”12 Haziran seçimleri öncesinde İstanbul için çok büyük projeler açıklamıştık. Bu projeler şu anda belirlenen takvim çerçevesinde ilerliyor. Asrın projesi olarak bilinen Marmaray’ı inşallah 29 Ekim’e yetiştirmenin gayreti içindeyiz.

Ankara İstanbul Hızlı Tren Hattı da tamamlanma aşamasına geldi, onu da Eylül-Ekime yetiştireceğiz. Belki olur ya ikisini aynı anda açabiliriz veya birer hafta arayla açalım ki heyecanı bir anda tüketmeyelim.” Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Sarayburnu-Haydarpaşa arasına, lastik tekerli araçların geçeceği katlı tüp geçit projesinin de devam ettiğini, 2015 yılında bu projeyi hizmete açacaklarını ifade eden Erdoğan, ”İstanbul’a, biri Anadolu, diğeri Avrupa yakasında olmak üzere 2 şehir projemiz vardı, bunun hazırlıkları sürüyor. Bu iki şehir projesiyle adeta yeni bir İstanbul inşa edeceğiz. Toplamda 2 milyon nüfusu olacak bu yeni şehrin. Bu projenin yakın bölgesinde dünyadaki en büyük havalimanlarından bir tanesi olan 3. havalimanını inşa ediyoruz. Şu anda hazırlıklarımız tamam. İş ihale sürecine girmiş vaziyette. İhalesini yapacağız. Kim sahiplenirse ihaleyi alacak. Bizim belirlediğimiz hedef bunu 3 yıl içinde bitirebilmek. Yap-işlet-devret olduğu için ihaleye giren firmaların işine kısa zamanda bitirmek daha çok geliyor” diye konuştu.

”Kanal İstanbul’un ihalesi yıl içinde yapılacak”

Kanal İstanbul Projesi‘nin hazırlıklarının devam ettiğini belirten Başbakan Erdoğan, bu projenin de ihalesini bu yıl içinde yapacaklarını söyledi. İstanbul projelerini

Bu ihaleyle Kanal İstanbul’un, sadece bir kanal olmayacağını, bu kanalın her iki yanında adeta yalılara benzer güzellikte bir şehir inşa edileceğini ifade eden Erdoğan, kanala farklı güzellikler katacaklarını dile getirdi.

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Bütün bu projeleri ince hesaplarla yaptıklarını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İstanbulumuzun Anadolu ve Avrupa yakasına, iki büyük alan tesis edeceğiz. Çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi Yenikapı’da devasa bir alan. Orada 750 bin metrekarelik bir alan kazanacağız ve artık mitingler için ‘Taksim Meydanı mı, şurası mı, burası mı olsun-‘ demeyeceğiz. Buyur git, mitingi orada yap. Doldurur musun, doldurmaz mısın bizi ilgilendirmez.

Bir tane de Anadolu yakasında alan yapacağız. O da Küçükyalı-Maltepe civarında olacak. Burası da 1 milyon 200 bin kişilik bir alan olacak. Bu alanlarla İstanbul’a hem güzellik kazandırıyoruz ve hem de İstanbul’da miting alanı var mı yok mu- Var. İstanbul’da sokak aralarında miting yapma devrini bitiriyoruz.”

”Bunların dünyasında hizmet diye bir şey asla yok”

Taksim Meydanı’nda trafiğin alta alınma çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Erdoğan, ”Bunlar hizmet diye bir şeyden anlamıyor. Bu ülkede bu sol bir garip. Bunların dünyasında hizmet diye bir şey asla yok. Bunlar nasıl kalktıysalar, öyle yatmak isterler” dedi.

İstanbul’da tarihle kucaklaşan bir meydanın olmadığını belirten Erdoğan, nasıl ki Sultanahmet Meydanı ve Beyazıt Meydanı önemliyse, Taksim Meydanı’nın da aslıyla rücu edeceğini dile getirdi. Akparti İstanbul Projeleri Neler?

Eski Taksim Kışlası’nın yeniden inşa edilmesini istediklerini ancak birilerinin buna karşı çıktığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

”Bu kurulun üzerinde bir yer var. Nerede- Ankara’da. Ankara’da bu kurulun kararını değerlendirecek, gereğini yapacak. Redde, red verecek. Biz yanlışların arkasından giden bir iktidar değiliz. Buranın tarihinde bu var mıydı arkadaş- Varsa biz onu yeniden yaparız. Yeri geldiği zaman ‘tarihi eserlere dokundurtmayız’. Buna nasıl dokundurtuyorsun. Tarihi eserleri yıkmışsınız, götürmüşsünüz hatta Taksim Stadı yapmışsınız. Biz şimdi aslını oraya inşa ediyoruz. Aslı orada inşa edildiği zaman ve trafik de alta alındıktan sonra biz İstiklal Caddesi’nin mütemmimi olarak, alışveriş yerinden tutunuz, rezidansına kadar bir müze de yapmak suretiyle burası çok farklı bir çekim alanı oluşturacak. Bu çekim alanını dünyaya farklı bir şekilde sunma imkanımız olacak. Onu saati geldiğinde değerlendirelim ki lezzeti olsun.”

CHP’lilerin geçen gün Taksim Meydanı’nda basın toplantısı yaptığını ifade eden Erdoğan, ”Sizden başka bir şey beklenmez zaten. Şu CHP’nin genel başkanı bir gün de çıksın ‘biz bu ülkede şunu yapacağız’ desin. Yok, sadece iktidarın yaptıkları üzerinden ‘acaba nasıl eleştiririm-‘, hakaret, şu, bu… Yapacaklarını söyle” dedi.

CHP’nin köprülerin yapılmasına karşı olduğunu dile getiren Erdoğan, üçüncü köprüyle ilgili çalışmaların başladığını hatırlattı.

Macaristan ziyareti sırasında bu ülkenin Cumhurbaşkanı Janos Ader ile Tuna Nehri üzerindeki köprülerle ilgili konuştuklarını anlatan Erdoğan, ”Cumhurbaşkanına sordum, ‘kaç köprü var Tuna Nehri üzerinde-‘ ‘9 köprü’ dedi. O köprülerde, nehirdeki derinlik bizdeki gibi olmadığından biri asmaydı, diğerleri ayakları temas eden köprüler şeklindeydi. Bizim 3. köprü 4 gidiş, 4 geliş olacak, 2 hat da tren için olacak. İnşallah eşsiz bir köprü olacak” dedi.

”İstanbul’u farklı şekilde büyütmeye devam edeceğiz”

İstanbul İzmir Otoyolu’nun, İzmit Körfezi’ne yapılacak muhteşem bir köprü üzerinden geçerek tamamlanacağını anlatan Erdoğan, otoyol inşaatıyla birlikte köprü çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Erdoğan, İstanbul’un, turizm, kültür, sanat, tarihi miras gibi zenginliklerini de büyüterek, İstanbul’u dünyanın her daim kültür başkenti haline getirerek, farklı şekilde büyütmeye devam edeceklerini ifade etti.

Üzerinde ısrarla durdukları ”Yaslı Ada” ve Sivri Ada projelerine çok önem verdiklerini anlatan Erdoğan, bu adalara inşa edilecek otellerin, tesislerin, müzelerin, salonların farklılık arz eden bir tabloyu ortaya koyacağını söyledi.

Sivri Ada’ya bin 500 kişilik kongre merkezi inşa edileceğini ve uluslararası ölçekteki büyük kongrelerin bu merkezde yapılacağını belirten Erdoğan, katılım çok yüksekse Kartal ve Pendik’teki otellerin de bu kongrelere hizmet vereceğini ifade etti.

”Projelerin diliyle konuşmaya devam edeceğiz”

Yerel seçimlere kadar olan 13 aylık süre boyunca bu projelerle yola devam edeceklerini dile getiren Erdoğan, yaptıklarını ve yapılıyor olanları anlatacaklarını, İstanbul’a kazandıracakları projeleri İstanbullu ile paylaşacaklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan, ”Muhalefet, öfkenin, hırçınlığın, kıskançlığın diliyle konuşurken, biz projelerin diliyle konuşmaya devam edeceğiz. İstanbul’da her sokağa, her haneye, her iş yerine ulaşacak, vatandaşımıza, İstanbullu kardeşlerimize, geleceğin İstanbul vizyonunu anlatacağız. Geçmiş 4 dönemde olduğu gibi İstanbul, inşallah emin ellerde büyümeye devam edecek. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

http://www.akparti.org.tr/site/haberler/istanbul-projelerini-anlatti/37693

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.