Başakşehir Bilgievleri TEOG Başarıları - Kayaşehir İstanbul

3 Mart 2024 - 05:41

Başakşehir Bilgievleri TEOG Başarıları

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 2017 yerleştirme sonuçları açıklandı.

Son Güncelleme :

03 Eylül 2017 - 21:27

Başakşehir Bilgievleri TEOG Başarıları

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 2017 yerleştirme sonuçları açıklandı. Başakşehir Bilgievleri eğitim alan 520 öğrencnin tamamı TEOG’da aldıkları yüksek puanlarla hedefledikleri liselere yerleşti.

Başakşehir Bilgievleri

Şahintepe, Akif İnan, Güvercintepe ve Altınşehir Bilgievleri’nde yıl boyunca gördükleri Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Tarih ve İngilizce derslerinin yanında çeşitli eğitimler, seminerler ve özel programlarla TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler istedikleri liselere yerleşmenin sevincini yaşıyor. Bilgievlerinde sınava hazırlanan öğrencilerden 7’si Fen Lisesi, 101’i Anadolu Lisesi, 110’u Anadolu İmam Hatip Lisesi, 213’ü Anadolu Meslek Lisesi olmak üzere toplamda 520 öğrenci istediği liselere yerleşti.

Başakşehir Bilgievleri TEOG Başarıları

Başakşehir Bilgievleri TEOG Başarıları

İlçe çocuklarına müzik atölyelerinden sanat atölyelerine kadar farklı derslerle sosyal ve kültürel destek veren bilgievlerinde her yıl 20 bine yakın öğrenciye ücretsiz etüt imkanı sağlanıyor. Bu yıl TEOG’a hazırlanan 8. Sınıf öğrenci sayısı 520 idi.

Bilgievleri TEOG Başarıları

Başakşehir Belediyesi bilgievlerinde ilçe çocuklarının okul derslerine yardımcı olmak, sınavlara hazırlamak amacı ile MEB’in yayınlamış olduğu müfredata uygun olarak etüt dersleri ile destekleniyor.

Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin verildiği etütlerde öğrenciler bilgievi bünyesinde hazırlanan kaynak testler ve yardımcı kitaplardan faydalanabiliyor. Etüt derslerinde öğrencilerin soruları cevaplandırılarak konu tekrarları yapılıyor ve yıl boyunca katılımcıların akademik başarıları da takip ediliyor.

Etütlerde öğrenci başarısını takip edebilmek amacı ile her ay ortalama 2 deneme sınavı yapılıyor. Deneme sınavı sonuçlarında ve derslerdeki eksikleri tespit edilen öğrencilere etüt derslerinin haricinde takviye dersler de veriliyor. İsteyen her öğrenciye rehberlik birimi tarafından kendilerine özel ders çalışma programları da hazırlanıyor. Yine ihtiyacı olduğu düşünülen, sınav kaygısı yaşayan öğrenciler rehberlik birimine yönlendirilerek çözüm sağlanıyor.

Yıl içerisinde 8.sınıf öğrencilerinin motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla lise tanıtımları ve okul gezileri düzenleniyor. Etüt öğretmenleri kendi danışmanlığında olan sınıfların velileriyle yakından iletişim kurarak öğrencilerin takibini yapılabiliyor.

Ayşe Feyza Aydın: “6. sınıftan beri bilgievine devam ediyorum. Bilgievinin etüt programına katılarak Vefa Lisesi’ni 2.10 yüzdelik dilimiyle kazandım. Okuldan çıkınca hemen bilgievine geliyordum. Her gün ortalama 4 saat çalıştım. Evde de bilgievinden verilen hazırlık kitaplarından testler çözdüm. Bilgievinin denemelerini çok seviyordum, çünkü tam olarak nerede olduğumuzu tespit edip, konu eksiklerimizi buluyorduk. Hocalarımıza takıldığımız yerleri sorabiliyorduk. Hedefim yeryüzü doktoru olmak.”

Berfin Ektiren: “Fuat Sezgin Fen lisesini kazandım. yüzdelik dilimim ise 1.31. Sadece bilgievi ile hazırlandım başka etüt merkezlerine gitmedim. 8. sınıfa kadar test tekniğini çok fazla bilmiyordum. Bilgievi bana test çözme alışkanlığı ve test çözme tekniğini öğretti. Çok katkı sağladı temelimi oluşturdu diyebilirim.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.