Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Yapılacak?

Son Güncelleme: 26 Ekim 2016 - 11:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başbakan Binali Yıldırım gün içinde yaptığı bir açıklamada Çanakkale Köprüsü için bilgiler verdi. Bu bilgiler arasında en dikkat çekeni köprünün başlama tarihi oldu.

Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Yapılacak?

Köprü için yakında ihaleye çıkılacağını açıklayan Başbakan Yıldırım, 18 Mart 2017 günü köprünün temellerinin atılmasının planlandığını belirtti.

BAŞLAMA TARİHİ 18 MART
Bilindiği üzere 18 Çanakkale Şehitlerini Anma günü olarak toplum tarafından benimsenmiş bir tarih, böylesine önemli bir köprü inşaatının da bu tarihte başlatılmasıyla Türkiye yeni bir ulaşım sorununun daha üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Her ne kadar son günlerde inşa edilen yapılar sonrası bazı tepkiler doğsa da, zamanla bu tepkiler sonucunda yapılan düzenlemeler ile ilgili tesisin veya yapının kullanımı toplum tarafından benimseniyor.

KÖPRÜNÜN FİYATI BELLİ OLDU
Ayrıca konuşmanın satır aralarında köprüden geçiş fiyatının da belirlendiği belirtildi. Bu fiyat şu an itibari ile 15 euro + KDV olarak netleştirilmiş durumda bulunuyor.

Ayrıca köprünün geri kalan uzatmaları ve ek yollarıyla tam faaliyete 2023 yılında geçmesi planlanıyor. Geçmiş dönemde yapılan Osmangazi Köprüsü’nden ucuz olacak olan bu köprünün yoğun olarak kullanılması bekleniyor.

Ayrıca bu köprünün dışında yürütülecek olan yeni projelerde de ivme kaydedildi. Yeni bir tüp geçit için ihale tarihi açıklanması beklenirken, Cumhurbaşkanı’nın önemli projelerinden birisi olarak kabul edilen Kanal İstanbul Projesi için ise görüşmeler sürüyor. Özellikle Türkiye’nin bir süredir başarıyla tamamladığı projelere bakılırsa yakın gelecekte yeni projelerin ortaya çıkması da pek sürpriz olmayacaktır.

Yapımına yakın zamanda başlanacak olan diğer yapılar için de toplum bilgilendirilmeye devam ediyor, özellikle tüm illerimizi birbirine bağlama parolası ile yola çıkılan demir ağ projesi için de gelişmeler kaydediliyor. Birçok ile ulaşacak hızlı trenler için belirlenen yeni rotalar üzerine çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. Özellikle 3. Köprü üzerine yapılan demir yolunu da kullanacak olan trenlerin proje safhası devam ediyor.


Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Yapılacak? ile Benzer Yazılar:

26 Ekim 2016 Saat : 11:30

Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Yapılacak? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir