gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Emlak Konut Başakşehir Evleri Kayaşehir'de - Son durum - Kayaşehir İstanbul

29 Mayıs 2024 - 20:26

Emlak Konut Başakşehir Evleri Kayaşehir’de – Son durum

Emlak Konut GYO güvencesiyle Kayaşehir kent meydanına yakın bir bölgede inşa edilen Emlak Konut Başakşehir Evleri inşaatı devam ediyor.

Son Güncelleme :

17 Kasım 2014 - 16:22

Emlak Konut Başakşehir Evleri Kayaşehir’de – Son durum

Emlak Konut GYO güvencesiyle Kayaşehir kent meydanına yakın bir bölgede inşa edilen Emlak Konut Başakşehir Evleri inşaatı devam ediyor.

Toplam İnşaat Alanı 478.157,48 m² olan Kayabaşı Emlak Konutlar; İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi’ nde; 375 adet 1+1, 1097 adet 2+1, 1078 adet 3+1 ile 49 adet 4+1 den oluşan toplam 2599 adet konut, 74 adet ticari ünite, ve 1 adet ilköğretim okulundan oluşmaktadır. Emlak Konut Başakşehir Evleri şantiyesinde son durum nedir? Bir yandan resimlere bakarken diğer yandan proje hakkında bilgileri okuyabilirsiniz.

Emlak Konut Başakşehir Evleri

Kayabaşı Masterplanı ve sonrasında ada bazında etaplar halinde uygulanacak projede, kırsal bir alanda çekim merkezi yaratan, çevreye ve doğaya saygılı, yeşili içine alan bir konsept benimsenmiştir. Çevresel veriler göz önüne alındığında topografik olarak dinamik bir peyzajın hakim olduğu, batısında geniş bir rekreasyon potansiyeli olan, doğusunda ise sosyal donatıların ve diğer yerleşkelerin bulunduğu bir konumdadır. Doğu-batı aksı ticari omurgayı oluşturur ve diğer yerleşkeleri rekreasyona bağlar.

Başakşehir Evleri satılık Emlak Konut Başakşehir Evleri 2

Bu bağlantı esnasında da çevresinde ticaret, ofis, meydan gibi fonksiyonları betimler. Bu omurgayla, kuzey-güney aksından dik ve yay formunda kesişen ikincil bir yeşil aks mevcuttur. Bu aks ise çevresindeki adaların gündelik ihtiyaçlarını, ticaret, sosyal donatılar ve yeşil alanlarını içermektedir. Bu iki ana aks/omurga çevresinde ise çeşitli büyüklüklere ayrılmış, kendi yarı özel kamusal alanları, iç avlusu ve ticaret alanları bulunan konut adaları oluşturulmuştur.kayasehiristanbul.net

Topografyanın getirdiği zorluk göz önüne alındığında, yapı bloklarının zemin ile kurdukları ilişkiler önem kazanmaktadır. Ulaşım konusunda uzmanlaşmış ekipler tarafından topografyaya uyacak, hem maliyet hem de kullanılırlık olgusunda en optimum yol aksları/eğimleri ve geometrisi düzenlenmiştir. Bu yol ağı ile çevrelenmiş adalar, hem çevrelendikleri yollar hem de arazinin doğal kotlarına uygun olarak konumlandırılmış böylelikle gereksiz istinat, temel ve kullanışsız mekanlara karşı önlem alınmıştır.

Kayaşehir Başakşehir Evleri

Ulaşım ağı, masterplan alanın çevresinde motorlu araç, ağır vasıtalar ve toplu taşımaya elverişli kesitlerde olup, planlanan alan içerisindeki ağ motorlu taşıt ve toplu taşımaya uygundur. Ayrıca geniş yaya kaldırımları, bisiklet yolları ve ada içi kesintisiz yaya bağlantıları ile kullanıcıların her yöne erişimleri çok katmanlı olarak kurgulanmıştır. İç ulaşım yolları ve ana omurga akslarından direkt/kesintisiz olarak tüm yapı bloklarına ulaşım mümkün kılınmıştır.

Yapı adalarının etrafına çevre duvarı, çit veya ada dışı ile ilişkinin tamamen kesileceği, kapalı site (gated-community) mantığı yerine, daha açık, şeffaf, toplumcu, kentsel aks, park, ortak alan ve sosyal alan gibi kavramların birbirleri ile iletişim halinde olacağı kentsel bir hiyerarşi düşünülmüştür. Böylelikle topografyaya uyum gösteren araç yolları ve onun alt bileşeni olan tüm yayalaştırılmış yollardan yapı bloklarına, ofislere, konutlara ticari ünitelere direkt olarak erişim sağlanmıştır.

Ana aksların kesişimleri ve varış noktalarında birer landmark bulunmaktadır. Bu bir yüksek ofis yapısı, bir cami ve bir kültürel tesistir. Ana omurga doğu-batı aksında rekreasyon alanına açılır. Etkili perspektif görüşleri yaratan landmark yapılar meydan ve çevresinde toplanıp masterplanın kalbini oluşturur.

Başakşehir Evleri Başakşehir Evleri 2 Ekim 2017

Tüm yapı blokları, yapı adalarını çevreleyecek konumda yerleştirilmiş, bu nedenle adanın ortasında geniş bir açık alan elde edilmiştir. Bu açık alan hem yeşil alan hem de kamusal ortak alanlar olarak değerlendirilmekte ve yapı bloklarının birbirleriyle bir kent duvarı oluşturmasına izin vermektedir.

Bu kent duvarı sayesinde yollar ve sokaklar daha net tanımlanmakta, tekinsiz ve güvensiz açık alan hissini kullanıcılarına vermemektedir. Hem ada ortasındaki ortak yeşil alanlar hem de sokaklar yapı blokları ile çevrelendiği için daha dinamik bir kent dokusu oluşturulmaktadır. Bu doku ve yapı bloklarının dizilişinden gelen süreklilik kenti tanımlı hale getirir ve kentsel sokakları ve aksları kentsel bellek oluşturacak şekilde hafızalara kazıyabilir.

Konutlarda oluşan evsel atıkların geri dönüşümünün sağlanması ve ekonomiye kazandırılması amacıyla projesinde belirtilen bloklarda atık geri dönüşüm sistemi kurulacaktır. Sistem otomatik olarak çalışacak olup, kullanıcılarına 4+1 ( Evsel atık, metal, plastik, cam veya kağıt ile atık yağ ) seçenek sunacaktır.

Sisteme erişim katlarda bırakılacak olan şaft kapakları üzerinden yapılacak ve merkezi bir konteynır içerisinde atıklar toplanacaktır. Atıkların değerlendirilmesi sonucunda site yönetimine ciddi bir ilave gelir kaynağı da oluşturulacaktır. En az %85 civarında kazanım sağlanarak kaynağında ayrıştırma ile dönüşüm sağlanmaktadır.


Başakşehir Evleri

Çevresel duyarlılığımızı ve günümüz teknolojilerini projelerimize entegre etmek amacıyla kapalı otoparklar içerisinde projesinde belirtilen sayıda elektrikli araç şarj üniteleri konulacaktır. Elektrikli araç kullanımını da teşvik edecek olan bu şarj üniteleriyle karbon salınımının azaltılmasına katkı sağlanmış olunacaktır.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereğince zorunlu olan “Enerji Kimlik Belgesi” formu oluşturulacak ve bu kimlik belgesi doldurularak yetkili kurum ve kuruluşlara onaylattırılacaktır.

Ayrıca atık yağların kanalizasyona karışmasını ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla bütün bloklarımızın mutfak hatlarının merkezi yağ tutucudan geçirildikten sonra kanalizasyona bağlantısı sağlanacaktır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.