Emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır?

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 8:23 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

11 Paylaşımlar

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için ödenen emlak vergisi borcu yapılandırılabiliyor. Peki, emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır 2018?

Emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır?Emlak vergisi, 1319 sayılı Kanun gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için ödeniyor. Buna göre, evi, işyeri, arsa veya arazisi olan herkes vergi mükellefi oluyor. Vergi ödemesi senede iki eşit taksit halinde yapılıyor.

Vergi bedeli, taşınmazın değeri ve türüne göre belirlenen emlak vergisi oranının hesaplanması ile tespit ediliyor. Borcunu vaktinde ödemeyenlere aylık yüzde 1.40 oranında ceza kesiliyor.

Emlak vergisi borcu olanlar mükellefler, vergi affından yararlanarak mevcut borçlarını yapılandırabiliyor. Peki, emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır 2018?

Vergi affı dahilinde 31 Mart 2018 tarihinden öncesine ait olan emlak vergisi borçları taksitlendirilebiliyor.

Emlak vergisi borcu yapılandırma için ilçe belediyelerine başvurulabiliyor. Ayrıca, e-devlet kapısından da vergi affına başvurulabiliyor.

Emlak vergisi yapılandırma başvuruları 31 Temmuz tarihine kadar alınıyor. Yapılandırılan emlak vergisi borcu peşin ya da taksitli bir şekilde ödenebiliyor. Taksitli ödemeler 6, 9, 12 ve 18 aylık vade halinde gerçekleşiyor.

Borcunu yapılandıran vatandaşlar ilk taksitini 1 Ekim’e ödeyecek. Yapılandırılan taksit ödemeleri ise 2 ayda bir gerçekleşecek.


Emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır? ile Benzer Yazılar:

12 Temmuz 2018 Saat : 8:23

Emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir