İstanbul’da Ücretsiz İnternet Dönemi

Son Güncelleme: 29 Ocak 2016 - 4:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Mart 2014 seçim vaadleri arasında yer alan ve seçimden hemen sonra 1 Nisan 2014 itibariyle devreye giren ücretsiz internet hizmeti yaygınlaşıyor.

İstanbul'da Ücretsiz İnternet Dönemiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi Işlem Daire Başkanı Hakkı Tok, Başkan Kadir Topbaş’ın gösterdiği hedef doğrultusunda “Ücretsiz İnternet” hizmetinin; meydan, cadde, park-bahçe, sosyal/spor/kültür tesisi gibi toplam 163 lokasyonda başarıyla uygulandığını açıkladı.

600 bin kişi yararlandı

“ibbWiFi”nin artık İETT’nin 1000 otobüsü ile 234 metrobüs de hizmet vermeye başladığını belirten Hakkı Tok, “Meydanlarda en çok giriş yapılan lokasyonlar Kadıköy, Taksim, Eminönü ve Sultanbeyli. Bugüne kadar toplam 600 bin kişi sisteme kaydoldu. Günlük ortalama 15 bin kullanıcı sisteme bağlanıyor. Günlük yaklaşık 2500 yerli, 100 yabancı kullanıcı yeni kayıt oluyor” diye konuştu.

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için her kullanıcının Akıllı Telefon, Tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından İBB WiFi kablosuz ağına bağlanmasının yeterli olduğunu vurgulayan Tok, sözlerini şöyle sürdürdü;

“ibbWiFi kapsamına alınan metrobüs sayısı şu an 234 ama 400’e tamamlamak üzereyiz… Ayrıca İETT’de Hizmet Binası, Peron, Garaj gibi 28 lokasyon ile 23 İSKİ Şube Müdürlüğü, ÖZİDAŞ, İSBAK ana hizmet binalarında ve ULAŞIM AŞ Bakırköy Metrosu’nu da ibbWiFi kapsamına aldık. Hedefimiz ücretsiz internet hizmetini daha da yaygınlaştırmak…”


İstanbul’da Ücretsiz İnternet Dönemi ile Benzer Yazılar:

29 Ocak 2016 Saat : 4:14

İstanbul’da Ücretsiz İnternet Dönemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir