İstanbul’un kurtuluşunun 94. yıl dönümü

Son Güncelleme: 6 Ekim 2017 - 11:57 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul’un kurtuluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla  Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ”Bu zaferi aziz Atatürk’ün çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefi  doğrultusunda taçlandırmak için aynı kararlılık ve azimle çalışıyoruz” dedi.

İstanbul'un kurtuluşunun 94. yıl dönümü

Törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beyoğlu  Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu,  belediye yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Anıtı’na, Uysal tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan  tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti.

Uysal, anı defterini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada, İstanbul’un  kurtuluşunun 94. yılının kutlandığını belirtti.

Anlamlı günün öneminin tüm millet olarak hissedildiğini vurgulayan  Başkan Uysal, şunları kaydetti:

”Düşmanı vatanımızdan kovan şanlı ordumuzun başarısı sadece Türk  milleti adına değil, yeryüzünün mazlumları adına da kazanılmış bir zaferdir. Bu  zaferi aziz Atatürk’ün çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda  taçlandırmak için aynı kararlılık ve azimle çalışıyoruz. Başta  Gazi Mustafa  Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını bir kere daha  hayırlı, rahmetle anıyor aziz hatıralarını yad ediyoruz.”


İstanbul’un kurtuluşunun 94. yıl dönümü ile Benzer Yazılar:

6 Ekim 2017 Saat : 11:57

İstanbul’un kurtuluşunun 94. yıl dönümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir