İstanbul’un yeni rehberi ‘İBB İstanbul’

Son Güncelleme: 19 Mayıs 2017 - 10:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Akıllı şehirler kategorisinde dünya metropollerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir hizmeti daha hayata geçiyor. “İBB İstanbul” mobil uygulaması ile tüm belediyecilik hizmetlerine tek noktadan erişilebiliyor.

İstanbul'un yeni rehberi'İBB İstanbul'

Teknoloji kullanımında öncü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yenilikçi bir hizmete daha imza atıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyecilik hizmetlerini bir adım öteye taşıyarak mobil uygulamalardan da hizmet vermeye başlıyor. Android ve IOS cihazlarla uyumlu mobil uygulamalar sayesinde, trafik durumundan toplu ulaşıma, beyaz masadan İBB Wifi noktalarına kadar günlük yaşamdaki tüm İBB hizmetlerine tek noktadan ulaşabiliyor.

İstanbulluların rehberi olacak uygulama sayesinde şehrin güncel trafik bilgisi gerçek zamanlı alınabiliyor. İBB İstanbul uygulaması ile; otobüs, metro, mertrobüs ve vapur gibi toplu taşıma araçlarını kullanacak yolcular ulaşım rotalarını gerçek zamanlı planlayabiliyorlar. Uygulamada yer alan Akıllı Otopark Sistemleri ile de, otopark arayan kullanıcılar en yakın kapalı ve açık otopark bilgilerine ulaşabiliyorlar.

İBB İstanbul uygulaması Beyaz Masa hizmetlerinden de anlık faydalanabilme imkanını sunuyor. İstanbullular, yer ve zaman kısıtlılığı olmadan istek, şikâyet ve görüşlerini ilgili birimlere iletebiliyor, başvurularının durumunu anlık olarak takip edebiliyorlar.

İBB İstanbul uygulamaları arasında yer alan Şehir Rehberinde ise; eczaneler, kütüphaneler, sosyal tesisler, spor tesisleri ve iletişim noktaları gibi birçok önemli noktanın bilgisi ile yol tarifi de veriliyor.

İBB İstanbul’da can dostlarımıza da yer var. Kayıp ve sahiplendirilebilir tüm hayvan dostlarımızla ilgili bilgiler uygulamanın Vetistanbul kısmında yer alıyor.

Uygulamada yer alan, İBB Wifi meydan ve park gibi birçok noktada ve metrobüslerde kesintisiz internete ulaşma imkanı verirken, Güncel Haberler bölümünden de İstanbul ile ilgili haberler takip edilebiliyor.İstanbul’un farklı noktalarında bulunan turistik kameralara da bu uygulama sayesinde ulaşılabiliyor. Uygulama sayesinde, İBB ile ilgili şantiyelerden sosyal tesislere, spor salonlarından turistik alanlara kadar bir çok yerde kullanılan Kare Kodlarla da güncel bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

İBB İstanbul uygulamasına, Android ve IOS cihazları ile aşağıda belirtilen linkten ulaşılabilir.


İstanbul’un yeni rehberi ‘İBB İstanbul’ ile Benzer Yazılar:

19 Mayıs 2017 Saat : 10:35

İstanbul’un yeni rehberi ‘İBB İstanbul’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir