Kadir Topbaş Açılış İçin Kayaşehir’de

Son Güncelleme: 1 Mart 2014 - 11:45 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başakşehir İlçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kayaşehir 2. Bölge’de İBB tarafından yapılan Kayabaşı Mahalle Parkı’nda gerçekleşen törenin ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptı. Törene, İBB Başkanı Kadir Topbaşı’ın yanı sıra; İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Sevgi İlhan ve vatandaşlar katıldı.

Kadir Topbaş Açılış İçin Kayaşehir'deTörende, İSKİ Hizmet Binası, 35 dönümlük Onurkent Bölge Parkı 1, 12 dönümlük Onurkent Bölge Parkı 2 ve 34 dönümlük Kayabaşı Mahalle Parkı hizmete açıldı. Açılışı gerçekleştirilen, Kayabaşı Mahalle Parkı’nın içerisinde 3 adet oyun parkı, ailelerin ve çocukların vakit geçirebileceği, dinlenebileceği kamelyalar ve banklar bulunuyor.

Kayabaşı Mahalle Parkı’nda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel yaptı. Özgürel: “İlçemize metrosundan, parklarından, sosyal tesis alanlarına kadar birçok hizmette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘Başakşehir vadi şehri olacak’ İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı ve vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “Başakşehir yeni bir ilçe. 1994 yılında 1. ve 2. Etap olarak kuruldu. 2009’da 205 bin olan nüfusu şimdi 320 bin.

Kadir Topbaş Açılış İçin Kayaşehir'de

Büyükşehrimiz, hükümetimiz yatırımlarını sürdürüyor. Daha geçen hafta Başbakanımız Avrupa’nın en büyük Sağlık Hastanesi’nin temelini burada attı. Büyükşehrimiz bizi metroyla tanıştırdı. Ring hatlarıyla metroya ulaşımı sağlıyoruz. Belediye Başkanımız, Kayaşehire’de metro geleceğini açıklamıştı, metroya ulaşımı da tramvayla sağlayacağız. Başakşehirimizde Sular Vadisi var. 2. Etap’ın altında, Hamamdere ve Kayaşehir’de Hasanoğlu var. Sular Vadisi’nin 2 kat büyüklüğünde bir vadi olacak burada. Ailelerin hep birlikte rahat edeceği, yürüyüş yolları, park ve spor alanları olacak. Başbakanımız Kanal İstanbul’un buraya yakın bir yerden geçeceğini açıkladı. İnşallah, Kanal İstanbul açıklandığında Altınşehir’e boğazı getirmiş olacağız. Ben Başakşehir’e 1997’de taşındım. İlk halini de gördüm. Kayaşehir’de de her yer yeşil olacak. Arkamızda her şeyle ilgilenen Başbakanımız ve kuruluşundan beri emeği olan Belediye Başkanımız var. Başakşehir seviliyor ki ilgileniliyor. Bu büyük parkı bize kazandıran İBB Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum’ dedi.

Dar gelirliye 7 bin peşinatla konut müjdesi

İBB Başkanı Kadir Topbaş: “Başakşehir gelecekte Kanal İstanbul ve 3. Havaalanı bittiğinde tüm İstanbul’un gıpta ettiği, yaşamak isteyeceği bir yer haline gelecek. Ben ve belediye başkanlığındaki ekibim 60 Milyarlık yatırım yaptık İstanbul’a. Bu büyük bir yatırım. Bu yatırımlar yaşamı kolaylaştırırken iş alanını da büyüttü. İstanbul bir şehir değil ülke özelliği gösteriyor. Sizin şehir imkânlarından, medeniyetten istifade etmeniz için gerekenleri yerine getirmeye çalışıyoruz. İhtiyaçları ve sorunları hızla gideriyoruz. Geçmişte 7 Milyon nüfuslu İstanbul bir bardak suya muhtaçtı. Doğalgaz kullanımı %5’lerdeydi. Şimdi %97, köylere bile doğalgaz götürdük. İstanbul’da kuraklığa rağmen su problemi yok. Hizmet bizim işimiz. Türkiye’yi ve İstanbul’u hak ettiği yere taşıyoruz. Başakşehir’e 3,5 Milyarlık yatırım yaptık. Bu başka illerin büyükşehirlerin bütçesinden bile fazla. İnşallah yarın Başakşehir çok daha farklı olacak’ dedi.

Başkan Kadir Topbaş, Kiptaş’ın 10 bin konutluk yeni projesinin ilk etabının Mart ayının 18’inde dar gelirli aileler için 7-8 bin TL’lik peşinat ve kalanı taksit olacak şekilde satışa sunulacağı müjdesini verdi.
Başkan Topbaş, konuşmasının ardından Kayaşehirli çocuklar ve beraberindekilerle birlikte kurdele kesti.

Altınşehir Bilgievi, coşkulu bir törenle açıldı

Kayabaşı Mahalle Parkı açılışından sonra Altınşehir’e geçen İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı yoğun bir kalabalık karşıladı.

Altınşehir Bilgievi önünde yaptığı konuşmada Başkan Uysal: “Açılışını yapmış olduğumuz bilgievimiz çocuklarımızın gençlerimizin buradaki uğrak yeri, okul sonrası ziyaret ettiği başka işlerle meşgul olmayıp faydalı işlerle meşgul olacağı bir yer olacak. Biz bilgievlerimizde 8-14 yaş arası çocuklarımıza hizmet ediyoruz. Bilgievimizde iyi bilgiler verdiğimiz çocuklarımızı 15 yaşından sonra sporla buluşturalım diyoruz. Şu anda Güvercintepe’de bir tanesine başladık. Altınşehir’de stat tarafında dere ıslahı bitiyor onun kenarında spor alanlarımız olacak. Okullardaki beden eğitimi hocalarının gözetiminde çocuklarımız sporlarını yapacak. Geleceğimiz gençlerimize çocuklarımıza bağlı diyoruz. En büyük desteğimiz en büyük ilgimiz inşallah onlara”dedi.


Bilgievi açılışında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş: “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onları doğru yönlendirmeliyiz. Çocuklarınızın kimlerle arkadaşlık ettiğine dikkat edin. Onları kötü alışkanlıklardan uzak tutun. Gençlerimize yatırım yaparak Türkiye’yi dünyada geçmişte olduğu gibi etkin olduğu bir noktaya getirmeliyiz. Bu merkezler hizmet kapılarıdır. Özellikle Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyorum. Bu hassasiyeti göstermiş olan tüm belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun, Allah zihin açıklığı versin” diyerek sözlerini noktaladı.

Kadir Topbaş Açılış İçin Kayaşehir’de ile Benzer Yazılar:

1 Mart 2014 Saat : 11:45

Kadir Topbaş Açılış İçin Kayaşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir