TOKİ Kayaşehir konutlarına başvuru Sayısı Açıklandı

Son Güncelleme: 19 Eylül 2017 - 1:54 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ sosyal konut kapsamında 5 % Eylül’de Toki İstanbul Kayaşehir‘de satışa sunmuş olduğu  1892 konut satışa başvurusunda sona gelindi.

TOKİ Kayaşehir konutlarına başvuru Sayısı Açıklandı

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların müracaatlarını 20 Eylül’e kadar (Yarın) ilgili kamu bankasına yapması gerekmektedir. 4 Ekim’de noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile konut sahibi olacak vatandaşların belirlenecektir.

Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan, “İstanbul’da ikamet eden orta gelirli vatandaşlarımıza kira öder gibi taksitle ev sahibi olma fırsatı sunduk. Satışa sunduğumuz bin 892 konutumuza vatandaşlarımız yoğun bir ilgi gösterdi. 1892 sosyal konutumuza başvuruların başladığı günden bu yana 25 bin 67 başvuru geldi.” ifadelerini kullandı.

Kayaşehir‘deki bin 892 konutun “mahalle konsepti” ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığını vurgulayan Turan, şunları kaydetti: “Projemiz yatay mimari ile inşa edildi. Satışa sunduğumuz projede cadde konsepti var. Yaya öncelikli bir cadde burası. Projemizde mahalle kültürü yaşayacak. Farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği, semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, ‘mahalle kültürü’ kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanı oluşacak.”

TOKİ 2018 Konut Projeleri 

 


TOKİ Kayaşehir konutlarına başvuru Sayısı Açıklandı ile Benzer Yazılar:

19 Eylül 2017 Saat : 1:54

TOKİ Kayaşehir konutlarına başvuru Sayısı Açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir