Wallrite Teknolojisi Başakşehir Living Lab'da - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Wallrite Teknolojisi Başakşehir Living Lab’da

Başakşehir Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde hayata geçen Etkileşimli Sunum Teknolojisi Wallrite sistemi ile girişimciler teknoloji destekli olarak görüşlerini ifade etme

Buna bakmak ister misiniz.
Wallrite Teknolojisi Başakşehir Living Lab’da
Son Güncelleme :

15 Mart 2014 - 15:52

tanıtım ekle

Başakşehir Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde hayata geçen Etkileşimli Sunum Wallrite Teknolojisi sistemi ile girişimciler teknoloji destekli olarak görüşlerini ifade etme, bilgilerini paylaşma, araştırma ve geliştirme, sunum yapma imkanlarına kavuşuyor.

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve uygulamalarında dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (Living Lab) kullanıcıları ve proje üretenler için yeni teknolojileri bünyesine katmaya devam ediyor.
Grupların birlikte aktif bir şekilde çalışmasına imkan sağlayan, yeni ve hızla yayılan Wallrite Sistemleri Başakşehir Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde proje üreticilerinin kullanımına sunuldu.

Başakşehir Living Lab projesi kapsamında İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ne kazandırılan Wallrite Teknolojisi hakkında kullanıcılar ve Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü çalışanlarına yönelik bir eğitim gerçekleştirildi. Eğitime Wallrite Sancdinavia AB Staffen Sahlen katıldı.

‘Wallrite’ Nedir?

Özel dijital kalemlerin ve kâğıtlarının kullanılması ile birlikte, çizilen ve yazılan verileri bilgisayar ortamına aktarma imkânı sunan Wallrite ile bir ya da birden fazla insan aynı anda çalışabiliyor, çizebiliyor, yazabiliyor, tartışabiliyor.

Günümüzde etkin ve gelişmeye açık bir iletişim ortamı oluşturan, yeni ve hızla yayılan bir iletişim sistemi olan Wallrite ölçek olarak 7 metre boyuna ve 2 metre yüksekliğe kadar olabilecek duvara monte edilebilen özel bir yüzey.
Başakşehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde proje geliştiren grupların birlikte aktif bir şekilde çalışmasına imkan tanıyan sistem, farklı yerlerdeki kişilerin sunuma ve tartışmaya katılmasına imkan sağlıyor. Mühendislik, mimarlık, tasarım vb. meslek dallarında aktif olarak kullanılabilecek bir sistem olan Wallrite Sistemi ile fikir alış verişi sürecinin daha etkili ve verimli kılınması hedefleniyor.

İlerleyen dönemlerde farklı kullanıcı kitleleri ile daha da aktif kullanılan bir sistem haline gelecek olan Wallrite, proje üreticileri ve kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.