gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Aile Okulu Tamamlandı - Kayaşehir İstanbul

19 Mayıs 2024 - 18:05

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Aile Okulu Tamamlandı

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Ailen Ellerinde Uçup Gitmesine İzin Verme projesinin Aile Okulu Eğitimleri düzenlenen bir program ile sona erdi.

Son Güncelleme :

02 Mayıs 2015 - 12:04

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Aile Okulu Tamamlandı

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Ailen Ellerinde Uçup Gitmesine İzin Verme projesinin Aile Okulu Eğitimleri düzenlenen bir program ile sona erdi.

1 Nisan’da başlayan eğitimlerin kapanışı Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen kapanış ve sertifika töreni ile tamamlandı. Kapanış programına katılarak bir söyleşi gerçekleştiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlerle iletişimde anne babalara altın öğütler verdi.

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, Bağımsız Yaşam Derneği (Bay-Der) ve Başakşehir Belediyesi’nin desteği ve katkıları ile hayata geçirilen projenin kapanış programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve eşi Hatice Uysal, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay, Başakşehir Kent Konseyi Başkanı Zeki Ertürk, Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, eğitimlere katılan kadınlar ve Başakşehirli vatandaşlar katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Toplumu mutlu, huzurlu görmek istiyorsak öncelikle ailelerin mutluluğundan yola çıkmalıyız. Biz belediye olarak güzel yollar, kaldırımlar, binalar yapabiliriz ama onun içerisindeki aileler mutlu huzurlu değil ise hiçbir önemi yoktur.

Ailede mutluluk olacaksa bu kadınlardan geçmektedir. Biz Başakşehir’i yeni İstanbul yapmak istiyoruz. İçerisinde İstanbul’un en mutlu insanları yaşamıyorsa da bunun bir önemi yok. Biz erkeklere de bu konuda önemli görevler düşüyor. Biz Başakşehir Belediyesi olarak bu gibi güzel projelere her zaman destek olacağız” dedi.

‘Kadınlar olmazsa biz erkekler eksiğiz’

Programda konuşan Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dr. Şaduman Kutay, “Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak halktan gelen talepler doğrultusunda sosyal sorumluluk projeleri üretmeye devam ediyor. 2013 yılında anne okula geç kalma dedik. Mutlu toplumların mutlu ailelerden geldiği topluma faydalı ailelerin ailelerden yetiştirildiğine olan inancımız ile bu projemizi başlattık. Uzmanlarımız rehberliğinde seminerler gerçekleştirdik” dedi.

Başakşehir Kent Konseyi Başkanı Zeki Ertürk, ise konuşmasında “Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi çok güzel çalışmalara imza atıyor. Kadınlar olmazsa biz erkekler eksiğiz. Aileyi korumaya dönük çalışmalar eğitim, gelir seviyesi dinlemeksizin bir tehdit altındadır. Bizlerde bu tehdidi ortadan kaldırmak için düşünürken kadın meclisimiz bu güzel projeyi bizlere sundu. Desteklerinden dolayı Başakşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Tarhan’dan gençlere ve ailelere altın öğütler

Kapanış programında bir söyleşi gerçekleştiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Sağlıklı bir aile iklimi olmadan sağlıklı nesillerin yetişmesi mümkün değildir. Sosyal Belediyeciliğin bu konularda yatırım yapması çok güzel. Önemli olan bu eğitimleri harekete ve hayata geçirmek daha da önemlidir.

Artık çocuklarımız Televizyonları rol model olarak alıyor. Aileyi bir arada tutan bağların zayıflaması ile bu sonuçlara ulaştık. Aile değerleri sevgi saygı yanında güven yuvası olmasıdır. Aile güven yuvası olmadığı zaman kişiler mutluluğu da dışarıda arıyor. Nasıl havanın bir iklimi varsa ailenin de bir iklimi vardır. Evde en çok konuşulan konu ne ise o evin manevi iklimi de odur” dedi.

Gençler hem özgür olmak hem de aileye ait olmak ister diyen, Prof. Dr. Nevzat Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü, “Genler özgür olmayı beceremez ise aileden kopmaya başlar. Ergenlik bireyin kırılma noktalarındandır. Ergenlik dönemine bir hadiste, buluğ çağı deliliğin bir şubesidir, deniyor.

Ergenin dengesiz davranması normaldir. Ergeni karşımıza almak yerine yanımıza alarak o şekilde davranmamız gerekmektedir. Erkeğin biyolojik yapısı, düşünce ve hareket yapısı birbirinden farklıdır. Erkek beyni sonuç odaklıdır, kadın beyni ise süreç odaklıdır. Kadın çok konuşuyorsa kaygısının yüksek olduğunu gösterir.”

Sertifikalar sahiplerini buldu

Program plaket ve sertifika töreni ile devam etti. Gecede, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay’a projeye katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Belediye Başkanı Uysal eğitim programına katılan eğitmenlere plaket ve eğitime katılan kadınları temsilen 10 kişiye sertifikalarını takdim etti.

Eğitimlere 250 Başakşehirli kadın katıldı. Başakşehir Belediyesi, Şahintepe ve Güvercintepe Bilgievlerinde gerçekleştirilen eğitimlerde uzmanlar aile içi iletişimden, sağlıklı çocuk yetiştirmeye; ergen gençliğin sorunları, etkili medya kullanımından teknoloji bağımlılığına kadar pek çok önemli konuları anlattı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.