Taşeron işçilere kadro yolu gözüktü

Son Güncelleme: 8 Mart 2017 - 7:40 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Uzun süredir kadro bekleyen taşeron işçilere beklenen mutlu haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Taşeron işçilere kadro yolu gözüktü

Kadro bekleyen 720 binden fazla taşeron işçi, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçi açıklaması sonrasında umutlandı. 2017’de taşerona kadro var mı? Taşerona kadro anayasa referandumundan sonra mı verilecek?

Taşeron işçilerin uzun süredir beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Yapılan açıklamalar sonrasında taşeron işçiler, kadro için bir derce daha umutlandı. İşte taşeron konusunda gelinen son durum ve diğer detaylar. Taşerona kadro meselesi, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçiş için yapılacak olan Anayasa Referandumu, yani 16 Nisan’dan sonra ele alınmaya başlayacak. Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeorn işçi meselesi için talimatların verildiğini belirtti. Bakan Müezzinoğlu ise; “Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek” ifadeleri ile 2017’de taşerona kesin olarak kadro verileceğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Taşeron işçi açıklaması

Uzun süredir kadro bekleyen taşeron işçilere beklenen mutlu haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Önceki gün katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeorn işçi meselesi için talimatların verildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesine yönelik çalışmalar ile ilgili, “Aynı şekilde işçiler ve taşeronlar konusunda sayın Başbakan’ın da ifade ettiği gibi talimatlar verildi. O süreci de yakından takip edeceğiz.” dedi.

Başbakan Taşeron işçiler ile ilgili ne demişti?

Başbakan Yıldırım taşeron işçilerle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız.”

Taşeron işçiler kamuya ne zaman alınacak?

Bu açıklamalar sonrasında umutlanan taşeron işçilerin kadro bekleyişi kamuya geçişlerin ne zaman olacağını merak etti. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada, taşeron işçilerin kamuya alınması meselesinin referandum sonrasında yapılacak kamu çalışma reformu kapsamında değerlendirileceğini söyledi.


Taşeron işçilere kadro yolu gözüktü ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2017 Saat : 7:40

Taşeron işçilere kadro yolu gözüktü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir